Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pełen nowości!

Wielu nowych kierowców i partnerów, nowy dostawca opon, więcej samochodów na torze, osobny wyścig pucharowy, zmieniony, bardziej kompaktowy format weekendu, podwójna runda na torze zagranicznym – to tylko niektóre nowości przygotowane przez organizatora drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Już w ten weekend na Torze Poznań rozpoczyna się krajowy sezon wyścigowy. Pierwsze dwa wyścigi zaliczy także puchar z udziałem kultowych roadsterów. W sezonie 2022 organizator pucharu przewiduje start 10 samochodów zaadaptowanych do sportu wyłącznie przez polskich inżynierów i mechaników w warszawskiej firmie TG Auto na zlecenie operatora cyklu – firmy Unitel Motorsport we współpracy z partnerem pucharu – polskim importerem marki – firmą Mazda Motor Poland.

W nadchodzący weekend w dwóch wyścigach pucharowych pojadą Bartosz Palusko, Jakub Glasse, Konrad Czaczyk, Jacek Cichopek, Krzysztof Bogusz, Nikodem Wierzbicki, Przemysław Turek, oraz bracia Krzysztof i Marcin Siadkowscy. Gościnnie w samochodzie VIP wystąpi czołowa polska drifterka Karolina Pilarczyk. Ponadto w sobotnim wyścigu długodystansowym trzema Mazdami wystartują Bartosz Palusko i Jakub Glasse, bracia Przemysław i Radosław Turek oraz Krzysztof Bogusz i drugi kierowca sezonu 2021 – Marcin Fedder.

Ważną nowością jest, że w sezonie 2022 pucharowe Mazdy MX-5 pojadą w osobnym wyścigu, bez udziału samochodów innych marek. Związane jest to z rosnącą popularnością pucharu oraz większą liczbą zgłoszonych pojazdów.

W tym sezonie kierowcy pucharowych Mazd startować będą w tylko jednej sesji kwalifikacyjnej, a jej wyniki ustalą kolejność na polach startowych do pierwszego wyścigu. Ustawienie na starcie drugiego wyścigu określi klasyfikacja wyścigu 1. W osobnej sesji kwalifikacyjnej będą walczyć o pozycje startowe kierowcy zgłoszeni w dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Jak już wiadomo, w tym roku Puchar zyskał nowego dostawcę opon, którym została firma Hankook. Nowe, w pełni wyczynowe ogumienie typu slick doskonale spisywało się podczas przedsezonowych testów i pozwoliło poprawić czasy okrążeń o ponad 3 sekundy w stosunku do ubiegłego roku, a kierowcy bardzo je chwalili.

Partnerem technicznym i wyłącznym dostawcą ubrań dla pucharu została gdańska marka Diverse Extreme Team, znana już między jako partner tak legendarnych imprez, jak Rajd Dakar czy wyścig 24h Le Mans.

Kolejnym partnerem jest Ragnar Simulator – producent symulatorów do sportu motorowego, organizator wirtualnej edycji Unitel Mazda MX-5 Esports czyli Pucharu Polski w digital motorsporcie, rozgrywanego w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego. Dodatkową atrakcją każdego weekendu wyścigowego będzie profesjonalny symulator Ragnar Smart, na którym każdy kibic sportów motorowych może spróbować swoich sił. Będzie on ustawiony w specjalnym namiocie w strefie pucharu na torze.

– Z wielką satysfakcją rozpoczynamy drugą edycję Unitel Mazda MX-5 Cup Polandmówi Paweł Skucha, dyrektor TG Auto. – Aż siedmiu spośród naszych nowych kierowców powróciło dzięki nam do ścigania w Polsce, po wcześniejszych startach w seriach wyścigowych w USA, Niemczech czy Holandii. Reprezentują oni naprawdę wysoki poziom sportowy. Z radością witamy w naszym gronie nowych partnerów. Ich obecność oznacza, że puchar jest na dobrej drodze. Dzięki nim nasza seria zyskuje zupełnie nowy wymiar i będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, szczególnie dla młodych fanów sportu motorowego. W każdy z czterech weekendów zapraszamy na Tor Poznań kibiców, którzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w profesjonalnym symulatorze. W ramach Unitel Mazda MX-5 Cup Poland planujemy w tym roku pierwszy wyjazd na tor zagraniczny – w sierpniu będziemy ścigać się na Slovakiaringu.

Harmonogram weekendu

Piątek                 9.25      Trening (30 minut)

13.00    Sesja kwalifikacyjna (25 minut)

14.30    Sesja kwalifikacyjna Endurance (30 minut)

Sobota                12.20    Unitel Mazda MX-5 Cup Poland wyścig 1 (25 minut)

                            15.35    Wyścig Endurance z udziałem trzech samochodów Mazda MX-5 (2 godziny)

Niedziela            9.00      Sesja Warm Up (10 minut)

11.25    Unitel Mazda MX-5 Cup Poland wyścig 2 (25 minut)

Kalendarz sezonu 2022

1. i 2. runda WSMP13-15.05Poznań
3. i 4. runda WSMP24-26.06Poznań
5. i 6. runda WSMP15-17.07Poznań
7. i 8. runda WSMP19-21.08Slovakiaring
9. i 10. runda WSMP30.09-2.10Poznań
Organizator Pucharu

Partner

Patronat